ocelák Michal Nevřala

Sportovní zaměření?

Běh po horách, Dogtreking, Caniscross, Ocelácka přípravka

Jak jste se dostali ke sportu, vaše sportovní minulost?

K běhu jsem se dostal díky své fence samojeda Annie. Začal jsem pomalu a dnes můžu říct, že s Annie dokážeme uběhnout pěknou dálku po horách. V minulosti jsem neběhal, jen jsem rekreačně sportoval.

Zaměstnání?

Technik

Co vám sport/pohyb přináší?

Díky sportu jsem si zvýšil své sebevědomí, poznal jsem úžasné lidi, místa. Pohyb s mými psi mi přináší neskutečné zážitky při běhu po horách, běh je pro mně jako pro kuřáka cigareta. Jsem bez ní nervózní, mrzký, bez chutě něco dělat. Začal jsem běhat před dvěma roky a nejdelší přestávka byla 3 týdny, strašný pocit;-)

Sportovní hrdina, vzor?

Můj vzor je každý, který má nějaké zdravotní omezení a dokáže sportovat a ukázat všem zdravým lidem okolo jak to jde a jak jsou lepší. Jinak vzor? Asi Kilian Jornet, Krupička a z českých Orálek a Vabroušek

Dosavadní největší sportovní zážitek?

Dosavadní úspěchy jsou pro mně závody, které jsem dokončil. A nejsilnější zážitek, kdy jsem si šáhl na dno, byl závod LH 24 2013, poprvé B7 a těžký závod byl dogtrek s Annie v Jeseníkách Horská výzva. Jinak bylo už mnoho závodů, ale nejvíce ve mně zanechají vzpomínky vytrvalostní a dlouhé horské závody. Nej silniční je asi štafeta na Ostravském maratonu 1.místo.

Sportovní cíle pro rok 2014?

Moje výzva roku 2014 je SALOMON ZUGSPITZ ULTRATRAIL 101km a 5400m hore, B7 a Horská Výzva, Slezský Maraton.

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.