ocelačka Iva Bugnerová

Sportovní zaměření?

Jsem spíš sportovní fanoušek, ale občas se i aktivně zapojím. Mezi mé oblíbené sporty patří lyžování, kolo, turistika, plavání a jogging.

Jak jste se dostali ke sportu, vaše sportovní minulost?

Mé sportovní začátky byly v partě dětí z ulice, kde jsme s oblibou střídali hry na zloděje a policajty s přehazovanou a vyvolávanou. To podle toho, jestli jsme dostali svolení jít do lesa nebo ne. Když už jsme mohli dál než za humna, tak jsme přidali kolo a jezdili jsme na štěrkovnu. Takže i plavání. A když už jsme mohli úplně daleko, tak jsme přidali toulky po horách. V zimě jsme bruslili na rybníku za domy a sjížděli vlastními silami ušlapané kopečky v lese.

Co vám sport/pohyb přináší?

Pohyb je pro mne relaxace. Neženu se za výkony, ale za dobrými pocity. A hlavně mám ráda, když jsou kolem mne příjemní lidé, protože mi vlastně o ten samotný sportovní výkon ani nejde. Díky sportu se mi po vleklých zdravotních potížích po malých krůčcích podařil opět restart do aktivního života.

Sportovní hrdina, vzor?

V dětství byli mými sportovními idoly Ingemar Stenmark, Franz Klammer, Martina Navrátilová, Jarmila Kratochvílová. Časem se přidávali další a další. Dnes obdivuji každého, kdo dokáže zabrat, dokáže vytrvat a hraje fair play.

Dosavadní největší sportovní zážitek?

Nejsilnějším zážitkem pro mne byla B7 v roce 2011. Do té doby jsem si nedokázala představit, že bych něco takového vůbec zvládla. Bylo to vítězství ducha nad hmotou. I když jsem tento výkon již překonala, byl to tak silný emoční zážitek, že z něj dokážu čerpat ještě dnes.

Sportovní cíle pro rok 2014?

Mým trvalým cílem je zvítězit v boji s časem a dokázat najít v každodenním kolotoči místo pro pohyb. Podniknout pár ultravýletů jako LH24, Horská výzva, B7. Naučit dceru jezdit na kole. Vydat se na svou první ski-tour

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.