ocelák Děděk Beskydský

Sportovní zaměření?

Sportovní aktivity se u většiny lidí v průběhu života mění. V současné době je to už jen rekreačně běh,běžky, kolo, kanoe, VHT….

Jak jsem se dostal ke sportu, sportovní minulost?

My, kluci z periferie města jsme byli v neustálém válečném stavu s městskými frajery. Zbaběle, když byli v přesile, dali mi přes hubu a to mě pěkně nasralo. Přihlásil jsem se do oddílu boxu a dotáhl to na MČR juniorů. Poté jsem hájil barvy extraligového klubu RH Ústí n.L. Můj učitel houslí mi vždycky říkal: „Jaroslave, Jaroslave! Box a housle, to je jako křesťan a pohan! Neblázni, vždyť to na tobě zanechá následky!“ (Hm, tak já nevím.) Tanec v ringu jsem provozoval do 21 let.

Zaměstnání?

Jsem PENZISTA (už 12let). (Avšak celý svůj produktivní život, 39let, jsem se věnoval provozu v dole a svoje horníky vedl dle hesla „Překonej sám sebe a vytrvej“, nebo „Pokud jde o uhlí, nikdy jsme neuhli“, k plnění nesnadných výrobních úkolů.)

Sportovní hrdina, vzor?

Tak to byl můj fotřík. Byl Sokol, vyžadoval disciplínu a tvrdě nám nakládal na hřbet. Ještě v šedesáti letech dokázal na hrazdě udělat výmyk, řadu různý točů, proháněl lyže, kolo, motorky…a taky baby.

Co vám sport/pohyb přináší?

Utrpení. Bolest svalů, kloubů, šlach, zad, chrapot v hrudním koši, nalomené sebevědomí z role outsidera, ……

Dosavadní největší sportovní zážitek?

Těžká otázka! Ranný věk jsem už zmínil, ve středním věku, (zhruba před 35ti lety, tedy v 35letech +-), jsem za svůj slušný výkon považoval každý maratón zaběhnutý pod 3hod, každou stovku, kterou jsem dal pod 8:30h… Rád vzpomínám na běh Praděd-Lysá hora (135km), který byl vyhlášen jako běh na podporu míru ve světě. Vyhrál jsem ho. Marně jsem však v tisku a televizi bádal, ve které zemi agresoři složili zbraně. A to jsem se tolik snažil! Výstup na Mt  Blanc, Elbrus, Pico de Orizaba, Mt Kenya, možná taky stojí za zmínku.
A současnost? Vždycky na konci roku vyhodnotím ‚Top10‘ uplynulého roku. Loni, podobně jako v několika letech minulých to u mě byl seriál Ocel. muž, Spartan Race, pět triatlonů, dva  duatlony, Lysacup….

Sportovní cíle pro rok 2014?

Nadále utíkat…… před smrtí.

P.S.

BACHA! Společenský život, kultura, poznávání, cestování atd., jsou vedle sportu neoddělitelnou součástí života každého z nás , a tak ,Jaký si to uděláš, takový to máš‘.

Sportu zdar Deděk Beskydský

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.