ocelák Adam Pavlorek

Sportovní zaměření?

Cyklista, lyžař, snad už po roce i běžec. Cyklista kdysi i závodní a lyžař taky – potom už jen instruktor lyžování a trenér lyžování.

Jak jste se dostali ke sportu, vaše sportovní minulost?

Se sportem začal jako tříletý v oddíle LK Baník Ostrava se závodním lyžováním, což mi vydrželo do 16ti let, členem jsem do dneška. V 10ti letech jsem v rámci letní přípravy začal jezdit závodně cross country za CK Vlastibor Konečný, následně jsem přešel na silnici pod CK Feso Petřvald, ale s cyklistikou jsem skončil cca v 16ti letech. Na jaře roku 2013 jsem začal s běháním a to mě maximálně pohltilo, nemluvě o tom, že jsem se znovu začal více věnovat všem sportům.

Zaměstnání?

Jsem nově nákupčím, ale s několikaletými zkušenostmi Key Account managera.

Co vám sport/pohyb přináší?

Sport mi přináší maximální volnost, kterou nám normální všední, pracovní život bere, ale také bolest celého těla a to je dobře, protože alespoň vím, že žiju ;-)

Sportovní hrdina, vzor?

Vzor? Nemám – jednou jim budu třeba já ;-)

Dosavadní největší sportovní zážitek?

Největší zážitek je splnit si své cíle… Letos jsem si řekl, že na LC budu do 50ky, byl jsem 41. Na Spartan race jsem chtěl být do 100ky, byl jsem 89. Je toho hodně, nemluvě o každém boji o vteřiny při stoupání na Lysou horu, ale taky všechny cyklovýzvy, jak v zahraničí tak u nás.

Sportovní cíle pro rok 2014?

Cíle? Mám veliké. Vrcholem by měla být B7,během sezóny všechny Spartan race, Olomoucký maraton, Salzkammergut + další ze série MarathonMan Europe a další cyklo i běžecké závody. Bude to krásný rok :)