O nás

Po ocelácké sezóně v roce 2011 jsem měl chuť pomoci Ocelovému muži stát se známějším v našem kraji, přitáhnout nové závodníky a pomoci při organizaci závodu v Klimkovicích.

Cesta, jak mých cílů dosáhnout mě napadla během jednoho z ranních podzimních výběhů. Začnu trénovat lidi, „vyrábět“ nové závodníky. Plán to byl sebevědomý, ale věřil jsem, že to zvládnu. S Jardou Močigembou a dalšími jsme se dohodli, že je nutné založit občanské sdružení, abychom mohli zaštítit celou organizaci závodu. Proto v lednu roku 2012 vznikl SPORTOVNÍ KLUB OCELÁCI OSTRAVA, který si v počátcích nedával cíle být plnohodnotným klubem, ale spíše organizátorem sportovních podniků.

V lednu téhož roku jsem odstartoval pravidelné tréninky s „všeříkajícím“ názvem „Ocelácká přípravka“. Děkuji všem odvážlivcům, kteří do toho šli se mnou a podporovali mě v krušných začátcích. Brzy mi došlo, že nechci, aby se mé „ovečky“ rozutekly do jiných sportovních klubů, proto se „SK“ začalo plnit účastníky tréninků. S Jardou M. jsme se v představách o pořádání závodů rozešli, dál jsem se v organizaci závodů již neangažoval, ale cíl přípravek byl naplněn. Klimkovického závodu se účastnilo 14 závodníků v našem dresu, z nichž většina byla závodními nováčky a celkově jsme tvořili 36% závodníků na startu.

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.