Úspěšná Horská výzva Jeseníky 2014

Chtěl bych všem dvojicím moc pogratulovat, těžký závod a zimní podmínky prověřily připravenost každého účastníka a NAŠI to zvládli parádně. O očekáváních a cílech jednotlivých dvojic před závodem jste si mohli přečíst v předchozím článku, ale výsledky předčily očekávání!

Lucka & Andy

Lucka s Andy skončily v ženách na 2. místě v čase 10:09:27

Jak se ti líbila trať, vyhovovalo ti počasí?

Lucka: Počasí bylo ideální, celkem teplo, bezvětří a nahoře poslední známky sněhu. Po minulém roce kdy jsme se brodili ve sněhu jsem zjistila že je trať celkem běžecká.

Andrea: Počasí bylo neskutečné, běžela jsem jenom v triku a mikině. To mi ještě Lucka na startu řekla, ať si sundám bundu a dám do batohu. Bundu jsem vůbec nepotřebovala bylo parádní bezvětří. Skvělé podmínky na závod Trať byla náročná. Trošku nás mrzelo, že na posledních kilometrech před sjezdovkou nebylo žádné značení, tak jsme trošku bloudily.

Jak fungovala vaše spolupráce v teamu?

Lucka: S Andy jsme se celkem dobře doplňovaly. Střídaly jsem se ve vedení. Spolupráce klapala dobře.

Andrea: S Luckou jsme se pěkně doplňovaly, jedna měla krizi, tak druhá šla dopředu do kopce a určovala tempo. Bylo to super.

Krizové momenty?

Lucka: Měla jsem jeden krizový moment, když jsem zjistila asi na 5. km že mi skoro dosvítila čelovka. Naštěstí stačilo vyměnit baterky. Znovu jsem se ujistila,že kvalitní čelovka na trati je opravdu důležitá.

Andrea: První krize přišla, když jsme měly problém s čelovkou a musely jsme vyměnit baterky. Pak další krize byla na cca 35 km, kdy mě začalo zlobit koleno. Naštěstí jsme přeběhly kameny a koleno začalo poslouchat terén už nebyl tak kamenitý, to mi hodně pomohlo!

Nejlepší momenty na trase?

Lucka: Když jsme zjistily, že jsme druhé a sbíhání od Petrových kamenů krásnou stezkou po hřebeni a lesem.

Andrea: Nejlepší moment na trase byl, když nám při výběhu na Praděd řekl Tomáš Síkora, že jsme 2. Obě nás to zahřálo u srdce a šly jsme do toho. Krásným moment bylo také to, když nás opustila tma a bylo světlo.

Jak si spokojený s výsledkem?

Lucka: Vždy to může být lepší, ale spokojenost určitě je :)

Andrea: Výsledek je skvělý. Možná i trošku upozornění, že se rodí další ženský tým, který umí běhat po horách a ještě má, co ukázat!

Nějaké vychytávky, inovace v oblečení, jídle, ve strategii, které se vyplatily?

Lucka: Nejdůležitější ze všech inovací a vychytávek je určitě doplňování energie v průběhu
závodu. Tam je pořád co zlepšovat. Zjistila jsem, že energetické gely jsou praktické.

Andrea: Cílem bylo dojít do cíle, strategie byla nepřepálit začátek a začít závodit na 40 km.

Jak plánuješ regenerovat?

Lucka: V neděli po závodě jsme se lehce vyklusali. Dva dny budu odpočívat a dělat nějaká regenerační cvičení, lehký běh a ve středu asi vyrazím na kolo.

Andrea: Regenerovat budu hlavně v posteli, přes týden plánuji saunu, bazén a regenerační klus. 

Míša & Michal

Míša s Michalem se umístili v kategorii mix na 8. místě v čase 10:24:47

Jak se ti líbila trať, vyhovovalo ti počasí?

Míša: Trať byla pro mne napínavá, jakožto pro nováčka tohoto závodu. Vcelku mi sedla, hlavně mírnější seběhy - když nepočítám finish po sjezdovce, kterou jsme přes bolest v kolenou seběhli střemhlav dolů a předběhli 2 týmy:) Z počasí jsem měla obavy, hlavně ze zimy a případného mrznoucího deště a větru. Musím ale říct, že počasí mě mile překvapilo. Ani zima, ani vedro, oblečení tak akorát. Michalovi se splnilo přání vidět Praděd bez mlhy.

Michal: Trať mi naprosto vyhovovala. Horský terén je prostě dokonalý. Své nástrahy má, jak při stoupání, tak při seběhu. Počasí vyšlo na jedničku a oproti minulému roku to byla procházka růžovým sadem. Vsadil jsem na lehké oblečení a naštěstí se to vyplatilo.

Jak fungovala vaše spolupráce v teamu?

Míša: Spolupráce v týmu byla úžasná. S Michalem se mi šlo opravdu skvěle. Menší krizi, kterou jsem měla díky zažívacím obtížím a polospánku mezi Ovčárnou a Švýcárnou rozptyloval střídavě slovním fotbalem a povzbuzováním písní:"Žííít jako kaskadéééér", která mi zní v uších ještě teď. Na to, jak krátce jsme spolu mohli trénovat bych řekla, že Michal uměl vycítit, jak na mě. Když jsme se 3 týdny před závodem dávali dohromady- Michal byl náhradník, netušila jsem, že si můžeme tak dobře sednout.

Michal: Naše spolupráce mezi mnou a Míšou proběhla znamenitě a není co vyčíst. Jen samá pozitiva. Míša se připravila opravdu svědomitě a její rozinky a housky se hodily. Její nadšení pro závod mě motivovalo pořád kupředu. Je pravda, že ze začátku jsem se musel brzdit, protože tempo ostatních lidí, kteří hnali dopředu, mně pohánělo dopředu. Ale priorita byla v klidu běžet s Míšou. Seběhy má Míša skvělé a někdy jsem nestihal já. Je to veliká výhoda, protože hodně lidí dolů běží moc, moc opatrně. Takže jsme si padli do noty a po třech týdnech tréninku jsme to zvládli na jedničku.

Krizové momenty?

Míša: Krizové momenty v týmu žádné, jinak byly.. Pro mě v nekonečném kopci v okolí Keprníku, pak mezi Ovčárnou a Švýcárnou, kde se začalo ozývat koleno, bylo mi neskutečně zle a za Michalem jsem šla několik metrů slalomovou chůzí, ze které si uvědomuji každý pátý krok, v mezičase jsem spala.. Naštěstí před Pradědem byla krize zahnána. Možná za to můžou i dva maníci jen v trenýrkách, kteří nás v 7 ráno s lahví v ruce vyhecovali k běhu :)

Michal: Krize nastala po první občerstvovačce, kdy hrobové ticho, únava a dlouhý táhlý kopec udělal své. Kolikrát jsem si myslel, že je to konec našeho tažení. Ale občas nějaká píseň a slovní fotbal vše zachránil. Jinak jen poslední seběh prudkou sjezdovkou mé kolenní vazy potrápil.

Nejlepší momenty na trase?

Míša: "Žííít, jako kaskadéér" :) Nevím, který moment popsat jako nejlepší, bylo jich hodně. Když jsme se v první půlce potkávali s holkama (s Luckou a Andy), teplý čaj na občerstvovačkách, východ slunce - na ten jsem se hodně těšila.

Michal: Pecka moment byl asi Praděd, kde jsme se dozvěděli, že jsme asi 8 v kategorii. Nová energie a chuť do závodu. Míša měla představu o nějakém času, který mi neřekla a já také. Už tam jsem věděl, že naše tempo je vynikající. Supr.

Jak si spokojený s výsledkem?

Míša: Maximálně. Výsledek hodně předčil má očekávání. Zpětně bych asi neudělala nic jinak, vše bylo tak jak mělo být. S časem jsem spokojená a rozhodně je to motivace do příštího závodu. Rezervy jsou, ale musí se jim pomoct, takže na tom budu pracovat :)

Michal: Když jsme přijeli na závod a uvědomil jsem si, jak daleko půjdeme a jak náš trénink souhry byl minimální, bál jsem se, abych něco nepokazil a hlavně dokázal parťačku dobře namotivovat a nezklamat. Náš výsledek je pro mně famózní. Něco takového jsem nečekal a smekám před Míšou, že do něčeho takového šla, aniž by pořádně věděla, co jí čeká. Jako team jsme sami sebe nezklamali a to je maximální. Užili jsme si to a příště, potrénujeme více a možná by mohla být i bedna :-)

Nějaké vychytávky, inovace v oblečení, jídle, ve strategii, které se vyplatily?

Míša: Příště už bych si nebrala tolik jídla. Nevěděla jsem přesně, jak to bude na občerstvovačkách atd, takže jsem toho měla víc než dost - všechny energetické tyčinky a gely jsem si zas přinesla zpět i s 1 litrem vody . Občerstvovačky byly dostačující. Mezi nimi jsem si vystačila se sušenými meruňkami, dávkou magnesia a hroznovým cukrem. Houstičky pro strýčka příhodu příště nechám doma :) Co se oblečení týče, moc zkušeností s delším závodem v zimě jsem neměla, ale výběr byl kupodivu povedený. Nechala jsem se inspirovat Michalem a nešla jsem v botách s gore-texem. Sice jsem měla po prvním setkání s bahnem mokro v botách, ale i tak jsem byla za tu volbu ráda. Možná i proto jediný puchýř, co jsem měla, byl na ruce - z hůlek. Oblečení bych taky neměnila - triko s krátkým a dlouhým rukávem z merina a lehká mikina, v batohu ultralight bunda, kterou jsem použila na občerstvovačce.

Michal: Finty ani nemám. Pořád něco zkouším. Oblečení asi ani ne, ale jídlo to je něco na co jsem ještě nepřišel, jak dobře sladit skladbu jídla během závodu. Měl jsem před závodem puding, rýži, rozinky a chia semínka. Sebou gumídky, hroznový cukr, magnésium. Bylo mi dobře. Jo a hlavně mít supr parťáka, to je asi alfa omega :-)

Jak plánuješ regenerovat?

Míša: Lehce jsem se projela na kole a večer do sauny ;)

Michal: Regenerace je jasná, bazén, výklus, kolo a dobré jídlo od mé milé manželky :-) Děkuji moc všem za skvělou podporu. Bez vás by to tak lehce nešlo!

Iva & Naďa

Iva s Naďou došly na 5. místě v kategorii ženy 12:48:26


Jak se ti líbila trať, vyhovovalo ti počasí?

Iva: Trať byla krásná a náročná. Navzdory předpovědi bylo počasí úplně ideální a tak jsme si to moc užily.

Naďa: Trať se mi hodně líbila, kopečky byly mírné, krásné prostředí, široké rovné cesty, nádherné okolí, úžasná trať a počasí bylo bezvadné, lepší už to být nemohlo.

Jak fungovala vaše spolupráce v teamu?

Iva: V našem týmu fungovala telepatie. Nebylo potřeba si něco říkat, byly jsme od začátku do konce naladěny na stejnou vlnu.

Naďa: Myslím, že jsme spolupracovaly parádně! Užila jsem si to, Iva je super člověk, neskutečně odolná a neztrácí úsměv:)))) Z mého pohledu do sebe všechno zapadalo úplně dokonale.

Krizové momenty?

Iva: Nevím o nich. Chvilku mne otravoval batoh na zádech, ale pak jsme přidaly a obtíže byly pryč.

Naďa: Jsem šťastná, že žádný krizový moment jsem neměla, jen v noci se mi v jedné chvíli chtělo spát a napadla mě myšlenka, co tu vlastně děláš? Máš to zapotřebí? Jenže jsem si odpověděla, že to zapotřebí mám a že se na to BUDU DÍVAT POZITIVNĚ. Fakt to fungovalo, zaměřila jsem se na všechno to hezké až krásné okolo, povídaly jsme si s Ivou, takže to nic hrozného nebylo.

Nejlepší momenty na trase?

Iva: Nádherný byl východ slunce před Červenohorským sedlem a pak samotný závěr, kdy se nám dařilo spoustu dvojic předbíhat.

Naďa: Bylo jich fakt hodně:) první kopec byl příjemný a táhlý takže jsem si to mírné stoupání užívala, když se roztáhly mraky na obloze, tak jsem vypnula čelovku a koukala jsem po hvězdách (dlouho to ovšem nešlo, zakopávala jsem o každý kámen a kořen), když se rozednilo obdivovala jsem okolní přírodu, zmrzlé kaluže byly kouzelné, na Pradědu bylo krásně, po cestě jsme docela často chodili po dřevěných chodníčcích, cítila jsem se jako v pohádce. Iva znala trasu, parádně se orientovala, takže když super bylo když jsem viděla ceduli Kouty 15,5km, tak mě Iva ujistila, že TOLIK to rozhodně není (a nebylo:)), Hrdý Budžes a skalpy, které jsme nasbírali posledních dvacet kilometrů z Pradědu dolů (1skalp=1předběhnutý člověk) a když jsme předběhly jeden ženský tým, radost byla ohromná a strašná zábava byla udržovat před nimi náskok a potom šílená sjezdovka dolů, kdy každý krok dolů bolel, ale bez toho by to nebylo ono a nakonec ten výhled na cíl a když jsme proběhly cílem, obrovská vlna endorfinů, radost nepopsatelná...od začátku do konce to bylo super!

Jak jsi spokojený s výsledkem?

Iva: Výsledek je mnohem lepší, než jsem čekala. Velkou zásluhu na tom má Naďa, která mi byla neustále s úsměvem velkou oporou.

Naďa: Z výsledku jsem nadšená, posledních dvacet kilometrů jsme si mákly s vidinou první desítky a říkaly jsme si, že by bylo super být deváté a nakonec páté místo..když záměr byl dostat se do cíle příjemnou procházkou a v mém případě se ještě neztratit.

Nějaké vychytávky, inovace v oblečení, jídle, ve strategii, které se vyplatily?

Iva: Vyplatí se být pozitivní. Jinak možná začnu uvažovat, že se přeobléknu z turisty na sportovce.

Naďa: Naše strategie byl dojít do cíle a tu jsme splnily na sto procent :D, jinak jsem strategicky na každé občerstvovačce brala dva salámy a dva koláčky do ruky a do kapsy půlku banánu a jeden teplý čaj...koláčky byly boží! Iva bavila hláškou: koláčky za osm a půl kilometru:DD

Jak plánuješ regenerovat?

Iva: ... spánek. Jinak se cítím docela v pohodě.

Naďa: V sobotu po závodě doma jsem se okoupala a zaparkovala do postele, v neděli jsme byli na dlouhé procházce po Dinoparku a v pondělí už jdu běhat, kolena mě nebolí, takže o nic nejde...hlavní regenerace ale u mě spočívá v tom, že od soboty do pondělí jsem snědla co jsem viděla a jsem jako nová :) Ale plánuju, že si zajdu na masáž a v týdnu do gymnastiky a tak protáhnu všechno, co se dá :)

A musím moc poděkovat Ivě, že mě na tento závod vytáhla!

Autor článku

Libor

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.