Tišnov 2015

"Tady jste v Tišnově!" ... legendární hláška, která zazněla v roce 2012 v jednom z dílů pořadu Ano šéfe!

To bylo v době, kdy jsem se celkem ironicky smál všem, co furt někde běhají, chodí cvičit a vůbec dělají takové podobné nesmysly. To jsem vůbec netušil, že o tři roky později se octnu v Tišnově a to při příležitosti závodu Ocelového muže (5 disciplín a ukaž!). Jaká to ironie pche!

No nic hezky popořádku.

Do žádného Tišnova bych možná ani nejel, nebýt Libora a jeho klasické hlášky "Tišnov?" "Pojedeš že?!" Zkoušel jsem to ještě uhrát na to, že tam nemám jak dostat kolo, ale bylo to marné, bylo to marné ...

Na cestu jsme se vydali celkem čtyři. Já, Libor, Dědek a Jane, se kterou jsem také jel v autě.Vyjeli jsme kolem šesté ranní a vše bylo zhruba naplánováno tak, abychom přijeli na místo určení s dostatečným předstihem a mohli se v pohodě připravit na závod. Samozřejmě, že to dopadlo úplně jinak. Cestou do Tišnova jsme celkem kufrovali a projeli kde jakou díru, která byla na trase. Díky nám se i závod lehce opozdil. Ale tak no stress. Začínalo se během!

Sotva, co jsem se vykutálel z auta, jsem nasadil cvičky a po cca 5-10 min jsem valil neznámo kde, neznámo kam :D

Ale tak cajk, doběhnul jsem celkově šestý. Tak první limit check. U silových disciplín to bude větší sranda. Začínám být lehce nervozní, jaká to to bude ostuda a říkám si, že jsem asi pěkný vůl. Jdu za Liborem a taktně mu naznačuju, že něco jako bench press jsem naposledy viděl v Klimkovicích 2014. Dostalo se mi odpovědi "Doufám, že máš natrénováno!"

Díky! Říkám Liborovi a jdu pro vlídné slovo k Dědkovi. Jane, mezitím pořád lítá prostoru místní sokolovny.

No nic čekám až přijdu na řadu a zjištuju, že mi na bench naložili 70kg. Vtipné, zabít mě tu chtějí a jdu vznést nesmělý protest,že tam asi mají chybu, že jsem všude psal 50kg. Sice na mě chvíli koukali, jako bych měl dvě hlavy, ale tabulku v excelu přepsali a koutouče prohodili. Tak pojdmě na to! Bench jsem dal cca 16krát a ani jsem s tím nějak moc nekýval. Super, konečně to heblo mám za sebou.

Následovala hrazda, zde jsem se šel po info hned zvážit. Váha ukázala 72kg a hned jsem v duchu začal propočítavat kolik min shybů musím dát ... chjo, místo abych jel pro rekordy, propočítávám limity :D.

Hrazdička se vyvedla, nahoru jsem se dostal celkem 14krát, což je oproti minulému 1 shybu v Bartošovicích mírné zlepšení.

Poslední silovou disciplínou byl sed - leh. Zde to bylo tak 50:50. Že jsem to necvičil, to jsem se ani neodvážil Liborovi říkat. Každopádně, jak jsem se dověděl na místě, již se nemusíme dotýkat zátylkem žíněnky, ale stačí lokty. Pro mě teda lepší varianta. Sedů- lehů jsem dal 57. Nic moc, ale je to tam.

Poslední disciplína bylo kolo, na to jsem se celkem těšil, ani nevím proč. Každopádně jsem si nebyl úplně jistý, zda ho mám dobře nafoukané . Jednak pláště jsou dost sjeté, a taky vím, že vzduch vydrží tak maximálně den. Prostě kvalitní příprava na závod. Říkal jsem si je vedro, to nabere na objemu, bude to dobré :) Musí!

Trasa byla lehčí než loni. Jeden by řval, já ani nepíp a ptám se Libora, kudy se to vlastně jede :D. Prý rovně. Fajn pojedu rovně a pak se uvidí. Pořád mluvili o nějakém kopci cca 4-6 km. Začátek kola super, valil jsem nějakých 35 km/h, jsem byl úplně .... se nedá popsat. To bude pohoda, jsem Ocelák, domů přijedu jak de Gaulle!

A bác ho, trasa se změnila a následoval ten kopec, na který sem v euforii zapomněl. To bylo trochu peklíčko. Naštěstí vždycky, když jsem v nějakém srabu mě napadne něco, co mě nikdy předtím nenapadlo. Tentokráte to bylo zjištění, že na té silničce mám vpředu ještě jedno kolečko a možnáááá, že když to zkusím na něj přehodit, tak ta jízda bude lehčí. A taky že byla! :)

Kopec jsem nějak překonal, ale začal jsem mít strach, že bych mohl dostat křeč. Přizpůsobil jsem tomu jízdu - piánko, čas byl dobrý. Do cíle jsem dorazil za 1h a 21 min. Limit byl kolem 1h a 26 min. Ve své kategorii jsem skončil na 11. místě z 12.

Převzal jsem diplom, vázu, pobral víno, nechal se vyfotit, poděkoval a na cestu zpět jsem se tentokráte vydal s Liborem.

Závod v Tišnově byl fajn, líbil se mi a pokud se za rok nic nevymamlasí, tak určitě zase přijedu! :)

A.


Autor článku

Aleš

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.