Tišnov 2014

Druhý závod série Ocelový muž/žena v roce 2014 zavítal už po 14cté do Tišnova, kde pod vedením Gabriela Greguše proběhl závod, který byl velmi dobře organizován, který byl rychlý, přesný, některé výkony rekordní, ale přesto mu citelně chybělo to nejdůležitější a to jsou soutěžící. Nechci ze sebe dělat znalce, ale v Tišnově jsem byl po šesté a takový počet lidí jsem tam viděl poprvé. S chybějícími lidmi závod bohužel ztratil svou pověstnou atmosféru a stala se z toho jen přehlídka cvičících a pohybujících se lidí, což je velká škoda.

SK Oceláci Ostrava na tomto měli svůj podíl viny, protože jediný oddíl v Čechách a na Moravě, který má “Oceláka” přímo v názvu měl na startu jen 3 zástupce. Ti dělali, co mohli, předváděli své maxima a byli úspěšní.

Dědek Beskydský- zvládl pět protichůdných disciplín s noblesou sobě vlastní a gentlemanských úsměvem a chováním a to nás letos čekala těžší trať na kole, než obvykle. Na 36 km jsme absolvovali dva výjezdy označené výstražnou značkou nebezpečné stoupání 18% a nastoupaných 462m bylo znát. Ve své kategorii skončil na 3. místě a byl nejstarším účastníkem závodu.

Míra Pavlík- si odbyl oceláckou premiéru v oceláckém dresu a nesázel jen na tradiční, výborné kolo, ale i síla mu není vůbec cizí. Při svých 67 kg zvládl benč se 70kg 13krát, což je výkon, který je také obdivuhodný. Škoda, že slabina v podobě lehsedu, ho zatím trochu brzdí, ale snad si již pořídil karimatku či žíněnku, kde dopiluje správnou techniku a bude prohánět zatím neohroženého vládce jejich věkové kategorie Jardu Štěpána. Za pěkné výkony bral premiérově druhé místo a první skalp jeho velkého soupeře Radka Vaculíka.

Libor Pavelka-já ;-). Netušil jsem jak na tom jsem, tato sezóna se zatím nevyvíjela úplně dle mých představ, proto byl tento závod pro mě trochu neznámou. Vzhledem k přechodu na těžší činku bench presu, nejde výkony srovnávat, ale upřímně jsem čekal více. Naopak shyby příjemně překvapily, v tréninku vždy končím u nižších čísel a to mi jeden neuznali. Nováčci, myslete při tréninku na správnou techniku, rozhodčí jsou přísní, ale féroví a dbají pravidel. Bylo by škoda si zkazit premiéru “křivdou”, že vám neuznali to či ono opakování. Leh-sed řekl bych takový očekávaný a následoval běh, který byl odstatován v 12:30 a jistě vzpomínáte, jaké bylo v sobotu počasí. Zhoršení o 30sec oproti loňsku přičítám těmto podmínkám a taky trochu běžecké neformě tohoto roku. Kolo bylo náročné a v momentech, kdy jsem na nejlehčí převod jel ze sedla a stál na místě, přemýšlel jsem, jak to dělají ostatní. Zda-li z toho někdo sleze a kopec raději vyjde, protože mi to přišlo jako podobné a stejně rychlé řešení…;-) Celkově jsem skončil 2. za fenomenálním už nejen shybařem Pavlem Horákem, který se zlepšuje po všech stránkách. Pavle, pokud toto budeš číst, moc ti gratuluji, vítězství si zasloužíš. Makej dál, nejsem daleko a nedám ti to bez boje ;-)

Požádal jsem Dědka s Mirkem o hodnocení závodu, Dědek to vzal po svém a originálně:

Mirek Pavlík

V sobotu 7.6.2014 jsem si šel prověřit svoji fyzickou zdatnost a zúčastnil jsem se letos prvního oceláka v Tišnově. Vzhledem k tomu, že jsem moc netrénoval silové disciplíny, tak jsem od toho moc neočekával. A taky to tak bylo. Po prvních třech disciplínách (benchpress, shyby a  leh-sedy) jsem s přehledem obsadil poslední místo ve své kategorii. :-)  Pak přišly ty lepší disciplíny, kterým jsem se trochu více věnoval a to běh a kolo.  Běh jsem si oproti loňskému roku zlepšil o minutu a posunul jsem se na předposlední 6. místo v kat. . A pak přišla na řadu časovka, pro mě asi nejlepší disciplína. Pro hodně lidí byla asi dosti těžká, protože se jelo nejprve 18km do kopce a pak otočka a zpět za celkem slušného tepla. Zajel jsem druhý nejlepší čas, což mě  posunulo celkově ve své kategorii na druhé místo. Pro mě velké překvapení. Takže jsem spokojen.Mirek

Věřím, že se necháte inspirovat našimi příběhy a také se postavíte na start závodu. V Bartošovicích budete mít šanci 5.7. a v “domácích” Klimkovicích 26.7. Pořadatelé mimo klasického individuálního startu otevřeli registraci i v kategorii štafet, kdy se mohou přihlásit 2-5 člené týmy, čímž se závod ještě více otevřel sportujícím. Proto neváhejte a pojďte s námi do toho. Věřím, že zažijeme podobnou atmosféru jako před dvěma lety v Klimkách.