Naši před SALOMON ZUGSPITZ ULTRATRAIL 2014

Nejdelší den v roce, letní slunovrat, si milovníci horských ultratrailů najdou cestu do německého městečka Grainau, kousek od nejen skokanům na lyžích známého Garmisch-Partenkirchenu, kde bude odstartován 100km ultratrail s převýšením 5420m.

Oceláci budou také na svádět boj s náročnou trasou, pro mnohé z nich to bude zahraniční premiéra, proto jsem si je dovolil vyzpovídat před startem.


Iva

 

Jak a kdy vznikl nápad zúčastnit se tohoto závodu?

Nápad zřejmě uzrál v silvestrovském opojení spolu s jinými novoročními předsevzetími. S blížícím se termínem startu si to jinak vysvětlit nedovedu. Naštěstí jsem se držela při zemi a přihlásila jsem se pouze na 60km.

Proč zrovna Zugspitz?

Byl to jeden ze závodů, který se nabízel na červen a zapadal tak do mé původní představy o systematické přípravě na B7.

Probíhala nějaké speciální příprava??

Příprava probíhala pouze na rovince, na kopečky nebyl čas. Takže se trochu bojím, že to bude bolet.

Strategie závodu??

Jít do toho s chladnou hlavou, nevyklepat se hned na startu z limitu, ze soupeřů, z terénu, z počasí a závod si po všech stránkách užít.

Plány, cíle, očekávání??

Ve srovnání se závody, které jsem absolvovala, mi připadají limity dost tvrdé. Takže mým cílem být včas na kontrolách a pokochat se nádhernou krajinou.Lucka 

 

Jak a kdy vznikl nápad zúčastnit se tohoto závodu?

Byl to nápad Standy jako návrh společné dovolené. Nápad vznikl už na konci minulého roku. Myšlenka se ujala a já se akorát rozhodovala v délce tratě a řekla jsem si když tak už, jdu do stovky.

Proč zrovna Zugspitz?

Bylo tam pár známých sportovců minulý rok (Klára Rampírová, Libor Bednarz,Petr Míl, Honza Zemaník) takže jsem si vyposlechli všechny možné recenze a přečetli články, i termín se nám líbíl a ukázalo se že se tam chystá pěkná kupa známých, takže si myslím že to bude fajn vidět známe tváře v novém prostředí.

Probíhala nějaké speciální příprava??

Speciální přípravou bych to nenazvala. Intenzivněji jsem se věnovala kolu díky kterému jsem nabrala objemy a kombinovala s během a když jsme byli na horách tak nám jeden kopec nestačil. Přípravu jsem věnovala i hlavě, která se celkem těší.

Strategie závodu??

Jedná se o opravdu dlouhou trať. Určitě začnu rozumně dle svého tempa a budu v rámci možností šetřit síly na druhou půlku. Strategie je i pilně doplňovat energii jídlem bez které by to nešlo. Jsem ráda že nějaké zkušenosti ze kterých budu čerpat už mám.

Plány, cíle, očekávání??

Tak hlavně si chci tuto dovolenou užít i co se týče alpských panoramat a krajiny, to však záleží i na počasí. Když bych byla v cíli spolu se zapadajícím slunce tak by to bylo naprosto ideální.

Jelikož tam budeme více dnů tak se těším i na nějaké to focení a procházky.


Pepa 

 

Jak a kdy vznikl nápad zúčastnit se tohoto závodu?

O závodu mi řekl můj parťák z B7 Radůz a když se s myšlenkou účasti přidal i další z oceláků - Michal, byl k registraci opravdu kousek ;-).

Proč zrovna Zugspitz?

Tu oblast znám, je krásná – těším se tam a pak taky samotný závod – pro mne první v zahraničí – jsem zvědavý.

Probíhala nějaké speciální příprava??

Přípravu jsem uzpůsobil hlavně dle svých časových možností, speciální asi ne - běh, chůze do kopce s těžkým batohem a celkové posilovací cvičení.

Strategie závodu??

Neutavit se na začátku, rozložit síly a dokončit celý závod.

Plány, cíle, očekávání??

No, před chvílí jsem si v instrukcích přečetl, že v předchozím ročníku z 1000 účastníků dokončilo závod 298, tak chci hlavně vidět cíl a pak dle toho, jak to půjde – zůstat na trase co nejkratší dobu :-))).


Radůz 

 

Jak a kdy vznikl nápad zúčastnit se tohoto závodu?

Loni v březnu při "projíždění" ultratrialových závodů na portálu BezvaBěh.

Proč zrovna Zugspitz?

Tak hlavní důvod byl prostředí, ve kterém je trať vedena a taky kvůli parametrům podobným s domácí B7.

Probíhala nějaké speciální příprava?

Vřazení kopečků do tréninkového plánu, jinak nic zvláštního v přípravě.

Strategie závodu?

Již okřídlená fráze nepřepálit začátek, u tohoto závodu hlavně pohlídat
dlouhé seběhy v prvních 20 kilometrech, snažit se co nejvíce vnímat
okolí tratě, které je opravdu úchvatné a naopak nevnímat to, co bude
říkat tělo v druhé padesátce :-)

Plány, cíle, očekávání?

Rozhodně dostat se do cíle do 20 hodin...ostatní už bude jen bonus :-)


Michal 

 

Jak a kdy vznikl nápad zúčastnit se tohoto závodu?

Nápad vznikl minulý rok, kdy Radůz vyprávěl zážitky z tohoto závodu. Moc mně to nadchlo, chtěl jsem se vždycky podívat ven.

Probíhala nějaké speciální příprava?

Příprava kvůli mému zranění proběhla netradičně. Hodně kolo, plavání, běh a dva těžké závody. Hromada cvičení, doktor atd. Snad to vše mělo nějaký smysl.

Plány, cíle, očekávání?

Můj plán je dojít a získat medaili za splnění. Nic víc si nepřeji. A hlavně si to užít a kochat se. Moc se těším. Moc :-)Budeme VÁM moc držet palce, aby Vám závod vyšel podle představ, aby jste si ho maximálně užili a načerpali zkušenosti a nezapomenutelné zážitky.


DRŽTE SE A MAKEJTE!!!


PS: Nezapomeňte, že jste OCELÁCI…


Autor článku

Libor

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.