Mých devět triatlonových zastavení VIII.

Už z názvu je patrné, že se pomalu blížíme do finále, ale dříve než dopíšu poslední závod loňského roku, zavzpomínám na jediný závod v blízkém okolí a tím byl 12.8.2018 Albrechtický sprint triatlon.

Organizátoři z SK Fuga připravili pro zhruba 70 závodníků závod odehrávající se v okolí Těrlické přehrady, složený  z cca 800m plavání, 23km na kole a necelých 6km běhu. Kdo zná tuto oblast ví, že tam moc roviny nejsou. Já tam byl snad úplně poprvé v životě a zaujala mě na pokročilé léto moc pěkná a čistá voda a neskutečný krpál hned za depem. Ale to už jsem trochu předběhl, vrátím se k plavání, které bylo rozděleno na dvě kola s vyběhem na břeh, kousek po něm a zase zpět do vody. Voda byla teplá, ale venku moc teplo nebylo, proto byly dovoleny neopreny. Já jsem toho využil a těšil se, že to půjde pěkně a lehce. Bohužel opak byl pravdou, moc dobře se mi neplavalo. Až v závěru druhého kola jsem se dostal do správných otáček a alespoň chvíli jsem se cítil dobře. Rychlé depo a hurá do pedálů zdolávat prudký zhruba pětiset metrový kopec na hlavní cestu, kde se konečně dalo normálně jet. Bohužel mé sešlapané kufry mi daly jasně vědět, že už je čas k výměně a dva kilometry mi nedovolily zacvaknout tretru. Když už jsem myslel, že mám technické problémy za sebou, spadl mi řetěz v jednom z několika kopečků. Zbytek cyklo jsem se snažil jet co to šlo a trochu dohánět ztrátu. Pasáž, kde se jezdí moto závody s tribunami a šachovnicí byla moc pěkná. Projeli jsme si ji celkem 4krát, protože se jely dvě kola a s otočkami o 180°. V závěru cykla jen bezpečně sjet do depa, rychle nazout boty a hurá zpět opět do kopce na trasu běhu. Kyselinka krásně bublala ve svalech, když jsem vyběhl na hlavní cestu, ale na odpočívání nebyl čas, protože moji soupeři z kategorie již byli několik set metrů přede mnou a snažili se náskok udržet. Díky bohu běh mi tentokrát sedl a nohy běžely, takže už na otočce na zhruba třetím kilometru jsem je seběhl a mohl trochu ubrat, protože nejbližší další soupeř byl v nedohlednu a vítěz už asi v cíli. ;-) Seběh do depa už byl za odměnu a 81minutové klání bylo za mnou.
Pozorným pravidelným čtenářům je asi divné, že jsem zatím nikde nezmínil Tobíka, který neměl bohužel vypsaný závod pro děti, proto zůstal doma a já jel se Zbyňkem a zúčastnil se také Martin a Michal. Oceláci byli vidět a jistě nás letos na startu zajímavého trojzávodu Epic 3 Challenge bude ještě více.

Závěrečné krátké resumé, já 5tý v cíli a 1vní v kategorii, Michal Goryczka 18ctý v cíli a 6stý v kategorii, Martin 30tý v cíli a 12ctý v kategorii a Zbyněk 44tý v cíli a 23tí v kategorii.

Info k závodu: 800-23-5,8km,  startovné 350,- kč ( v ceně triku závodu), Ostrava-Albrechtice 27 km, http://blog.skfuga.cz/.

Poučení na závěr:

• O kolo je potřeba se starat: kontrolovat, dotahovat, hustit, štelovat a olejovat