Mých devět triatlonových zastavení VII.

Sedmá zastávka mě už podruhé přivedla do malé vesnice Majetín, kde se v sobotu 5.8.2017 konal 10tý ročník Královského triatlonu. Nevím jak název vznikl, žádného krále jsem nepotkal, jen počasí bylo královsky letní tzn. teploty nad 30°C a nikde ani mráček.

Tobík měl opět možnost si zazávodit, tentokrát na tratích ryze sprinterských 50m-3,6km Mtb, 600m běh. Startovalo se po skupinkách, plavalo se v bazénu a vylézalo se přes bloky, což byl asi největší kámen úrazu, poté přeběh do depa a cyklistika na hodně rychlé trati s částí po louce, proto všichni vyrazili na mtb, klasické depo a jen krátký běh 600m. Tobi dokončil v půli startovního pole, závod asi nedopadl podle jeho představ, ale tak to někdy bývá. Už se těší na přechod do starší kategorie, kde se distance prodlouží a pojede se na silničkách.

Při mé první účasti v Majetíně jsme plavali v místní pískovně a to byl celkem velký zážitek, rozvířený písek stěžoval orientaci a mnozí z nás ho měli “plné zuby” ;-). Asi vzhledem k těmto podmínkám a nedostatku vody se plavání přesunulo do nedaleké Grymovské pískovny. Už jen hromadný přejezd závodníků na start umocňoval zážitek ze závodu, protože to byl skutečný balík… Pískovna opět mohla slibovat písek, ale tentokrát to bylo moc pěkné plavání s čistou vodou na cca 500metrovém okruhu. Plavalo se mi pěkně, asi pořád doznívalo natrénovaní od moře, depo taky celkem v pohodě a na kole jsem se chytl dobré skupinky. Už když, jsme jeli na start a přejížděli jsme koleje, říkal jsem si, jak to budou mít organizátoři vymyšlené, aby červená světla nezastavily závod. Odpověď jsem dostal až v závodě, kdy jsme kousek od přejezdu prudce odbočili mezi domy a pak na ušlapanou cestičku pod viadukt, trocha cyklokrosu a zase zpět na cestu. Skupinka jela a já se snažil ji ještě trochu rozjet, ale to byla asi chyba. Kdybych raději šetřil síly na nejbližší kopec, kde mi dva nejlepší ze skupinky cukli a zmizeli a já zůstal ve dvou lidech na zbytek trasy. K tomu nás asi 5km před koncem dorazila větší skupina zezadu, se kterou jsme dojeli do depa.

Ani v mých atletických dobách jsem nebyl milovníkem přespolního běhu, proto běh v Majetíně není mým oblíbeným, k tomu sluníčko a už to není běh, už je to trápení až do cíle. A aby tyhle pocity byly ještě “lepší” předběhl mě v závěru jeden soupeř z kategorie, proto mi TOP TEN udělala pápá a skončil jsem celkem zklamaný na 11.ctém místě celkově a 6stý v kategorii. No což, každý den není posvícení… ;-)

Info k závodu: 500-31-5,6km,  startovné 200,- kč, Ostrava-Majetín 97 km, www.kralovskytriatlon.cz/stránky jsou asi zavirované ;-). Dá se přihlásit i na místě. Akcí žije celá vesnice, probíhá se stanem, kde se griluje, nechybí velká a bohatá tombola. Určitě Majetín nevynechat!!!