Mých devět triatlonových zastavení V.

Léto bylo v plném proudu, my jsme se vrátili z dovolené a takřka obratem zamířili do Babic u Šternberka. Nevím jak jste znalí zeměpisu, proto Šternberk hledejte cca 15 km severně od Olomouce a Babice jsou sousední vesnicí. Věřím, že se na mě místní nebudou zlobit, ale závody to byly typicky vesnické. Což já považuji jako označení, kdy chci vyzdvihnout, že se na organizaci podílelo velké množství lidí a závodem žilo celé okolí a nezapomínalo se také na děti. Pokud vás zajímají mé předchozí závody naleznete je tady.


Triatlon Babice Šternberk 23.7.2017 (570-22-4,7)

Tobíkův druhý triatlon ohrožovala blížící se bouřka, plavání v místním Kamenném rybníku bylo z jednoho břehu na druhý, zhruba 150m a hned rovnou do depa na silniční kolo a na pěknou obrátkovou trasu po místní cyklostezce (8km), na závěr oběhnout 2x rybník cca 2km. Zhruba 20 dětí se vrhlo do rybníka a Tobi začal slušně, bohužel na druhém břehu přešel brzy do chůze místo plavání a tam něco ztratil. Na kole byla trať náročnější na techniku, což vzhledem k začátkům na silničce nebylo ideální, ale Tobík bojoval. V momentu, kdy se spustil silný vítr a lidé se začali schovávat pod střechu a ve vesnici se hromadně zavíraly okna, děti vybíhaly na trať běhu. Tady Tobi zatáhl a smazal výrazně ztrátu na nejlepší. Nakonec to stačilo na 4. místo ze sedmi kluků v kategorii.

Bouřka se opravdu spustila a hodinu lilo jako z konve. Závodníci narychlo schovávali kola z depa a hledali přístřeší. Start závodu se posunul do doby než se počasí umoudřilo a zase bylo pěkně. Nakonec odstartovala necelá stovka závodníků a vykroužila v místním rybníku psací l. Startovní mela nebyla moc velká, proto jsem mohl plavat to svoje. Vzhledem k tomu, že jsem na dovolené plaval dost, plavalo se mi pěkně a měl jsem pocit, že i rychle. Vylézal jsem zároveň s Jardou Zdráhalem. Je to zvláštní, ale velmi často vylézáme zároveň z vody a to nestartujeme obvykle vedle sebe. Asi se ve vodě nějak hledáme až se najdeme a doplaveme stejně ;-). Kolo bylo rychlé a celkem jednoduché, 11 km po rovinaté cestě směrem na Uničov, otočka a stejnou cestou zpět. Tím že bylo hákování dovoleno, měl jsem nakonec průměr na kole 39,5 km/hod, ale přesto bylo cítit, že jsem na kole 14dnů nebyl a nohy byly jalové.  Sjela se nás větší skupina a snažili jsme se střídat. Bohužel v momentu, kdy jsem byl na chvostu skupinky se trhli první dva nejrychlejší cyklisté a díru asi 30-40 m jsem nezalepil, což mě mrzelo, protože by bylo kolo ještě rychlejší.

Depo celkem bez problémů a rychle na běh, kde jsme běhali po stejné cyklostezce, jako před námi děti jezdily kolo. Takřka rovina, 1200m tam otočka o 180° a zase zpět  a takto dvě kola. Nohám se moc nechtělo a stupně vítězů jsem ztratil právě na běhu, protože s dvěma 40tníky jsem přijel do depa, v depu byl rychlejší, ale hned na výběhu šli přede mě. Trochu utrápeně jsem po 63minutách doběhl do cíle na celkově devátém místě a 4tém v kategorii.

 

Info k závodu: https://www.skvyhlidka.cz/, 250,-Kč startovné pro předem přihlášené,  Ostrava-Babice 110km.

Poučení na závěr:

-pokud se z různých důvodů posune start závodu, měj připraveno navíc nějaké vhodné jídlo, pití, presport apd. Ať nevystartuješ hladový…;-)

-pokud jedeš v balíku s více lidmi a konec se jen vozí, nestřídej až dozadu, aby ti čelo neucuklo

-Triatlon Babice je nejrychlejší závod v okolí, tam se oplatí vyrazit… ;-)


Autor článku

Libor

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.