Mých devět triatlonových zastavení IV.

Čtvrtá zastávka mého vyprávění nás zavede do Oseku nad Bečvou, malého městečka, kterým projíždíte, když míříte z Ostravy do Přerova, ale asi jen málo z Vás zná něco jiného, než hlavní průjezdní tepnu. Já společně s Martinem jsme poznali i jiné části Oseku a můžu říct, že to stálo za to. Mé předchozí zastavení naleznete tady.

Osecký triatlon 1.7.2017 (500-35-6)

Přestože je Osek malé město, našlo si v sobotu prvního července cestu na start 128 závodníků. Také tento závod slavil 10té výročí a to v dnešní době, kdy vznikají a zanikají různé akce jako houby po dešti je úctyhodné číslo. Počasí nám přálo a pomalu chystalo překvapení na trati. Závod startuje v malé pískovně a plavání je zajímavé tím, že po zhruba 250m vylezete na břeh,  běží se zhruba 50m po louce podél pískovny a pak zpět do vody a na místo startu. Dobrý počtář už ví, že plavání má „pouze“ 500m, ale to je mnohdy náročnější než delší distance, protože se plave na maximum od začátku až do konce a není moc čas na vydechnutí. Takto se odvíjel i můj závod, rozjelo se to ve velkém stylu, až jsem si z vířící vody dvakrát loknul:-) Přeběh byl spíše takovým výklusem, před druhým kolem mely, která se odehrávala.

Své soupeře jsem měl kolem sebe, ale než jsem v depu nazul cyklotretry a oblékl helmu už mi tam zbyli soupeři jiní, ale i ty jsem kvitoval, protože se jednalo o hákový závod a to se každý cyklista do party počítá ;-). Rozjeli jsme slušné tempo a mířili ke kopci, který už znám z přerovského Mamutmana. Při výjezdu se naše skupina roztrhala a já někde uprostřed zůstal s Alešem Skřečkem a zhruba 25km před sebou. Kopec v obci Hlinsko je asi oblíbený, proto nás organizátoři na něj poslali ještě jednou. Tentokrát jsme ho měli obohacený o průtrž mračen a kroupy, které nás trochu instinktivně brzdily při sjezdu. Tempo opravdu opadlo, ale není se čemu divit, pršelo celkem hustě a nikdo to tam v zatáčkách nechtěl položit. S blížícím se druhým depem déšť ustával a na závěr cyklistiky vysvitlo sluníčko.

My nakonec ve trojici dojeli až do depa, kde jsem trochu hledal své místo. Proběhl jsem tam a zpět a až na podruhé jsem našel své boty a čepici čekající na běžeckou část. Samozřejmě mí soupeři už byli na trati, ale přeci jenom v běhu už to není takový průšvih, jako na kole, když vám soupeři ujedou a vytvoří balík. Trasa běhu vedla po rovině jednokolově po cestičkách podél Bečvy a blízkých loukách. Bylo výhodou, že byla kryta stromy a byl tam příjemný chládek, protože slunce nám opět připomínalo, že je léto a dokonce místní hasiči pár stovek metrů před cílem udělali sprchu, kterou jsme hojně využívali. Běželo se mi pěkně, vždy jsem rád, když běh v triatlonu připomíná běh a není to jen umírání na konci trojboje. Do cíle jsem doběhl jako 12. a 5tý v kategorii. Opět se potvrdilo, že 40tníci zvlášť na Jižní Moravě jsou dost silní, protože kdybych byl o rok mladší a spadal do kategorii 30-39 let skončil bych 3tí. ;-) Ale kdyby byly v …. ryby … :-) Já jsem byl s výsledkem spokojený, protože to byl zajímavý a celkem i náročný závod a nějak jsem ho zvládl. Martin, který měl z Oseku i loňskou vzpomínku se opět výrazně zlepšil, proto u nás v autě panovala dobrá nálada. A ponožky, které byly součástí startovného nosím rád;-) Jediná škoda, že z Oceláků jsme byli jenom dva, protože závod to byl pěkný a stál za účast, tak snad příští rok...

Info k závodu: http://ott.ttsosek.cz/, 350,-Kč startovné (ponožky jen pro předem přihlášené),  Ostrava-Osek 80km.

Poučení na závěr:

-v depu je dobré se rozhlédnout a dát na zem nějakou poznávací značku, ručník, protože hledat by se měly houby a ne místo kam zaparkovat kolo ;-)

-při dešti aero přilba s kšiltem není ideální, protože přes ní nejde moc vidět a nejde sundat jako brýle