Jsou Oceláci Ostrava skutečně Oceláky?

Již 16. rokem existuje akce, jejímž absolvováním se účastníci mohou stát Oceláky (po splnění limitů v 5 disciplínách obdrží diplom s udělením titulu „Ocelový muž“ či „Ocelová žena“). Kdo to zkusil, ví, oč jde, a v naprosté většině nelituje. Kdo o tom jen slyšel, ví houby, protože jak je známo, osobní zkušenost je nepřenositelná. No a teď se nabízí otázka: Jak jsou na tom členové sdružení, které si do názvu přiřadilo právě adjektivum z titulu Ocelový muž?

Není to zas tak dávno, co jsem při rozcvičování před nejmenovanou běžeckou akcí v okolí Ostravy zaslechl otázku: „Jak to, že nepřišlo víc Oceláků?“ Trošku naivně jsem se otočil s tím, že onen dotaz je směřován na mě (ono taky na koho by měl být směřován, když Oceláka jsem si na Severní Moravu dovolil před lety dovést já, a neskromně si myslím, že mám celkem dobrý přehled o lidech, kteří si akci od té doby nejen v Bartošovicích vyzkoušeli, a navíc jsem při prezentaci na onen běh nikoho z oněch lidí nezaznamenal?), ale hrubě jsem se mýlil. Bavili se spolu lidi, kteří byli sice sympatičtí, ale mi celkem neznámí. Vzápětí mi došlo, že se zřejmě jedná o lidi, kteří Oceláky možná za chvíli budou, protože se údajně pilně připravují v rámci „Ocelácké přípravky“ v Klimkovicích. Řekl jsem si tedy, že se s nimi nebudu pouštět do polemik, jestli Oceláky jsou nebo ne, a budu mít radost, že oni budou mít radost, až se Oceláky skutečně stanou. U některých se to od té doby skutečně i stalo, ale ruku do ohně bych za to, že to byli všichni účastníci onoho zmiňovaného rozhovoru, nedal. Co tedy ostatní členové SK Oceláci Ostrava?

Z Vašich stránek jsem vyčetl, že tým tvoří 24 členů (11 holek a 13 kluků), ale Oceláky je jen necelá polovička (5 holek a 6 kluků). Změní se to? Doplní někdo Lucku, Símu, Naďu, Mary, Kláru, Radůzka, Míru, Zdenu, Honzu, Libora a Dědka?

Ideální příležitost se vyskytne celkem zanedlouho – 5. 7. 2014 se nabízí možnost „dobít“ Bartošovice. Zdejší 11. ročník, celkem slušné reference, nenáročné tratě běhu i kola, vesnická zábava na závěr pro Oceláky zdarma a třeba možnost přespat do dalšího dne na zámku. Co Vy na to?

Už se to blíží, a kdo nezaváhá, může ušetřit na i startovném. Tak ostych stranou a do toho! Pro „nesamostatné“ je příležitost se ukázat i v týmech, kdy Váš počet evokuje možnost klidně 4 týmů. A to už by bylo, kdyby se nějaký neumístil (zvlášť když v letošním ročníku seriálu nastoupil dosud jen 1 tým). A kdyby snad přeci jen někdo byl s odvahou na štíru, pořád je tu štafeta, kdy se s kamarády můžete libovolně o disciplíny podělit, a případně „vysmahnout“ jen tu „svou“. Ale když už tam jedu, tak proč to nezkusit celé …

Podrobnosti o akci se dozvíte z propozic, které jsou k dispozici na www.ocelovymuz.cz

Protože jsem několikrát zaznamenal veřejně vyslovené vzkazky, že „Ou Tůčka“ (2 O nebo-li Oceláci Ostrava) vyrazí (někdy) na Oceláka ve velkém, jsem tedy zvědav, nakolik se Vám to skutečně povede! Celkem bych každému z Vás přál, aby se mu povedlo postavit se minimálně na start (dál už to půjde skoro samo ). Zrovna tak bych přál Liborovi, aby mohl říct, že jeho vize přivést nové lidi na Oceláka se skutečně naplňuje. A proč to neříct naplno (když ta sepsaná slova se snaží být adresovanou pozvánkou na letošního Oceláka v Bartošovicích), i já a všichni, co se podílí na organizaci oné akce, budou z Vaší účasti potěšeni.

Na závěr se tedy nabízí adaptace otázky ze začátku: „Co Kubo, Zuzko, Vlado, Ivo, Michale, Lído, Pepo, Jano, Adame, Míšo, Láďo, Klárko a Petře, budou Oceláci Ostrava skutečně Oceláky?“

S pozdravem a snad i na viděnou 5. 7. 2014 v Bartošovicích

Martin Svoboda

Autor článku

Autor článku není z našeho týmu, je odjinud :)

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.