Čavisovská stovka

Čavisovská stovka, pochod, závod, setkání přátel… každý si zde najde to své :-)

Jak to vlastně začalo? Jako pochod pro pár přátel a trénink na podobné extrémní akce. Prvního ročníku se účastnilo 8 lidí a 2 došli do cíle. Druhý ročník už byl větší a letos už se těšíme z dopředu naplněného limitu na 100 a 50 km trati a z účastníků ze zahraničí. Hlavním otcem myšlenky Čavisovské stovky je zdatný ocelák Lukáš Balnar, který do svého týmu organizátorů přizval své přátele a kamarády. S růstem účastníků se rozšiřuje i počet pořadatelů, nicméně stále se jedná o dobrovolníky, kteří organizaci věnují svůj volný čas a největší odměnou jsou pro ně spokojení účastníci v cíli.

Hlavní tratí na Čavisovské stovce je jak již název napovídá 100 km, nicméně myslíme i na méně zdatné a méně extrémní sportovce, pro které jsme postupem času vytvořili i tratě 50 km a 25 km. Na všech tratích přivítáme jak zdatné profi sportovce, kteří na všech tratích doslova letí, tak i turisty, kteří se nehoní za výsledky, ale rádi se kochají pěknou krajinou.

Každý rok se snažíme posouvat dopředu a na co se můžete těšit letos? Jak už bylo jednou řečeno, 12. a 13. května postupně odstartujeme tratě 100, 50 a 25 km. Máme nový web cavisovska100.cz, kvalitní zázemí na hřišti v Čavisově, možnost občerstvení na startu a v cíli, mapku a diplom pro každého účastníka. Rádi přivítáme i vaše psí kamarády. Největší novinkou letošního roku je zařazení Čavisovské stovky do CSUT – Česko-Slovenského poháru v ultratrailu, díky čemuž se na startovní listině objevují známá jména z ultratrailu a několik zahraničních účastníků.

A protože nejenom sportem je člověk živ, rozhodli jsme se využít Čavisovské stovky k podpoře osmileté Nikolky, která se potýká s vážnou diagnózou. Na našich facebookových stránkách probíhá dražba originálního tunelu, jejíž výtěžek bude předán Nikolce. Rovněž během celého pochodu bude v místě startu/cíle umístěna pokladnička, do které může každý přispěv libovolnou částkou, která Nikolce pomůže s úhradou rehabilitací a zdravotního pobytu.

Druhý víkend v květnu si nic neplánujte a přijďte se s námi proběhnout, projít nebo jenom povzbudit kamarády do Čavisova.

 

Radka Zahradniková
člen organizačního týmu

Autor článku

Autor článku není z našeho týmu, je odjinud :)

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.