Bartošovice 2014

Bartošovického závodu jsem se zúčastnil již po šesté, mám tento závod a místo rád. Kousek od Ostravy na Vás dýchne trochu jiný svět. Musel by jste být asi bezdomovec, aby Vám starosta města nabral a nachystal oběd. Ale to by jistě byla jen polívka, a ne výborné kuřecí s rýží, které jsme dostali od paní doktorky Křenková v Bartošovicích. Bartošovice vždy žily a žijí pro náš závod a snaží se nám vytvořit, co nejlepší podmínky, abychom na jejich kraj v dobrém vzpomínali a vraceli se k nim.

Věřím, že začátek prázdnin a touha lidí vypnout a rychle odjet na dovolenou způsobila, že letošní závod byl s druhou nejmenší účastí v jeho jedenáctileté historii. Asi touto informací nejvíce trpěl hlavní organizátor Martin Svoboda, který dělal první poslední, aby tomu bylo jinak. Kdo, kdy něco organizoval ví, že to je nevděčná role, přinášející spoustu starostí a většinou málo radostí. Spokojení účastníci, bezproblémový chod závodu, radost sportujících dětí a nováčci na startu, jsou zdroje této radosti. Martine, tohle všechno v Bartošovicích bylo a moc Ti za to děkujeme.

Oceláci Ostrava na startu nechyběli, naše výprava se od Tišnova mírně rozrostla. Dědek jako vždy dobře naladěný a bojující do posledního metru, do poslední sekundy. Zdeněk, po a před noční, dojíždějící a odjíždějící na kole, hecující, zápasící, tmelící, povzbuzující a pokorný. Honza, který ukázal, že sílu nezapomněl a bohužel se nemohl účastnit “venkovních” disciplín, přesto přijel a pomohl štafetě k prvnímu místu. , silný, ale ne nejsilnější, rychlý, ale ve větru trpící a na kole křečující ;-)

A skupinka nováčků, kteří nejsou našimi členy, ale za předvedené výkony, odvahu, soudržnost a chování by si to zasloužili a věřím, že se tak brzy stane. Můj jmenovec Viktor Pavelka, dědkův kamarád, který se postavil na start celého závodu, závod zvládl a pomohl štafetě a týmu. Kluci z přípravky, Aleš Grym, Břéťa Orlík, Michal Zych, kteří vytvořili štafetu s názvem “Papírově slabší” a díky organizátorům měli možnost jít všechny disciplíny, kde do štafety se jim počítal nejlepší výkon jednotlivce, takže měli možnost si oceláka zkusit celého a příště ať už ve štafetě a nebo v jednotlivcích budou vědět do čeho jdou.

Nováčky jsem požádal o krátké rozhovory:

Viktor Pavelka

1)Máte za sebou první závod OM, na co z něj hned tak nezapomenete ??

K prvnímu závodu OM mě přivedl „Dědek“, který mě vlastně i přihlásil za což mu děkuji. Zažil jsem báječný sportovní den, viděl neskutečné sportovní výkony těch nejlepších v silových disciplinách a hlavně poznal partu sportovců, kteří podávají nejen vynikající výkony, ale během sportovního výkonu se umějí i bavit, povzbuzují soupeře a užívají si to, tak jako jsem si to užil já. Ještě jednou Díky "Dědku"! 

2)Co je podle Vás OM??

Závod všestrannosti pro všechny věkové kategorie, kdy si prověříte nejen fyzickou, ale i psychickou kondici a to právě kombinací silových a vytrvalostních disciplin. 

3)Do Klimkovic se chystá několik nováčků, co by jste jim chtěli vzkázat??

 Určitě do toho jděte, ověříte si nejen svoji kondici ,ale hlavně překvapíte sami sebe. Pokud dělate nějaký sport, nemáte se čeho bát a bude Vás to motivovat. Po mnoha letech jsem včera oprášil ve sklepě zase činku a hrazdu. 


Aleš Grym

1) Máš za sebou první závod OM, na co z něj hned tak nezapomeneš??

Já určitě nezapomenu časovku na kole, kterou jsem nakonec čestně dojel poslední, ale asi naposled, co jsem se nechal přesvědčit jet na takovém ďábelském stroji :) Je otázka, zda bych to na něčem lepším zajel líp, ale určitě by byl požitek z jízdy větší :))

2) Co je podle tebe OM??

Pro mě osobně je OM přesně takový ten typ soutěží, kterých jsem se nikdy moc neúčastnil. Tohle byla de facto moje premiéra. Na pěti různcýh disciplínách má člověk možnost si otestovat, jak na tom je po stránce silové a vytrvalostní.

3) Do Klimkovic se chystá několik nováčků, co by jsi jim chtěl vzkázat??

Já osobně jsem taky nováček a tohle byl můj první OM, každopádně účast na této akci bych ostatním doporučil. Jednak mohou zabojovat o limity a získat titul OM. A pokud se na absolvování celého oceláka necítí (jako třeba já), tak mohou složit štafetu a účastnit se jen vybraných disciplín. Když k tomu přičtu dobrou atmosféru, pohodové lidi, tak se jedná o hezky strávený den :) 

Břéťa Orlík

1) Máš za sebou první závod OM, na co z něj hned tak nezapomeneš??

Ocelový muž mě zaujal profesionální organizací ze strany pořadatelů i kouzelným prostředím obce Bartošovice. Byla to taková ta první potřebná "facka" v tom smyslu, že budu muset ještě ujít kus cesty a svoje výkony zlepšit. Zároveň mě ale mile překvapilo, že bych byl schopen zvládnout některé disciplíny v limitech už nyní. Děkuji organizátorům a Liborovi za to, že jsme si mohli jednotlivé cviky vyzkoušet a nechat změřit. Takže příště už naostro!

2) Co je podle tebe OM??

Všestranný závod, kde si každý najde tu svou silnou disciplínu. Zároveň se ale musí poprat i s tou slabou. Když to v limitech zvládne a překoná se – je Ocelák ;-)

3) Do Klimkovic se chystá několik nováčků, co by jsi jim chtěl vzkázat??

Přijít a vyzkoušet, užít si to. Možnost štafety závod otevírá širší skupině sportovců. Klimkovice mají hodně zajímavý areál a každý si určitě odnese spoustu nových pozitivních zážitků. 


Michal Zych

1) Máš za sebou první závod OM, na co z něj hned tak nezapomeneš??

Na prvním místě určitě parádní atmosféra, přátelský kolektiv a hlavně místo, kde se OM pořádá. Chvilkama jsem neměl pocit, že se o něco závodí :)

2) Co je podle tebe OM??

Hlavně dlouhodobá příprava, tréning a jeden velký HEC!

3) Do Klimkovic se chystá několik nováčků, co by jsi jim chtěl vzkázat??

 Ať se nebojí a makají !!!


Další závod se koná v našich domácích Klimkovicích už za necelé tři týdny a slevněné startovné je do pondělí 7.7.2014, proto neváhejte a hlašte se, protože co mám informace, tak v Klimkách nás bude nejvíce, jak v individuálním závodě, tak ve štafetě. Několik nováčků si odbude závodní premiéru, proto se máme na co těšit. A já už se těším...


Fotky z Bartošovic


Autor článku

Libor

Stále se u nás něco děje

Developed by ASPECTO Media s.r.o.